Diyet serüvenini başarıyla tamamlamanı sağlayacak 7 altın davranışı öğrenmeye hazır mısın?

Seni pozitif sonuca ulaştıracak minik tüyoları bu yazıda bulabilirsin

  1. Adım: İşe öncelikle evdeki abur cuburları ortadan kaldırarak başlamaya ne dersin?
    Malum her an yemek yemen an meselesi. Bu durumda seni yalnızca sağlıklı besinler karşılasın. Sağlıksız alternatifler kafanı hiç karıştırmasın.
  2. Adım: Diyetinde mükemmel sonuç için olmazsa olmazlardan bir diğeri ise keyifli bir alışverişten geçiyor. Diyet listene uygun besinleri elinin altında bulabilmen işini ekstra kolaylaştıracaktır. Bunun için alışverişe tok çıkman ve yanında bir alışveriş listesinin olması gerektiğini hatırlatalım
  3. Adım: Sıradaki vazifen tükettiğin gıdanın seni doyurmasını sağlamak olsun. Bunu başarmak için küçük kaselere ihtiyacın olacak. Evet yanlış okumadın yediğin gıdanın öncelikle gözünü doyurması gerekiyor ve kaseleri küçültmek bu konuda gerçekten işe yarıyor. Salata tabağın mı? O elbette dilediğin kadar büyük olabilir.
  4. Adım: servis tabağı değil tüketmem gereken kadar gıda önünde dursun.Aksi takdirde biraz ondan biraz bundan derlenen ölçüyü kaçırabilirsin.
  5. Adım: Yemek yerken asla başka şeylerle uğraşma.Ne yazık ki çok sevdiğimiz ikili davranışlar yediğinizi hissetmenizi engelliyor. Müzik dinleme,Tv seyretme,gazate okuma gibi davranışları yemek dışındaki zamanlara ertelemeni tavsiye ediyorum.
  6. Adım: Bu yolculukta başarıya ulaşabilmek için gıdaları iyice çiğneyip yavaş yavaş yemen gerekiyor. Unutma ! Ne yersen ye doygunluk hormonun olan leptin yemeğe başladıktan yaklaşık 10 dakika sonra sentezlenir.
  7. Adım: Son önerim ise yazılı veya görsel medyadan duyduğun yanlış beslenme bilgileri ile yeni hüsranlara yelken açma. Bu yolculukta sana rehber olabilecek gerçek bir beslenme uzmanından destek al. Bilmelisin ki diyet bireye özeldir ve sen bizim için özelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir