PSİKOTERAPİ  Büşra ARAS

Psikoterapi
busra_aras
Lisans eğitimini 2013 yılında İstanbul Arel Üniversite ‘si Psikoloji bölümünü tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamlamıştır.

Bugüne kadar çeşitli klinik ve özel merkezlerde psikolojik danışmanlık, psikoterapi ve değerlendirme çalışmalarını sürdürmüştür. Bu süreçte iki yıl boyunca öğrenci ve çalışanlarla süpervizyon eşliğinde psikoterapi yürütmüştür. 2013 yılından beri, bireysel ve grup psikoterapi çalışmalarını yürütmenin yanı sıra çeşitli kurumlarda eğitim çalışmaları gerçekleştirmeye, ebeveyn ve yetişkinlere yönelik eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir.

Büşra Aras; lisan eğitimi boyunca bir çok kurumda stajyerlik yapmakla birlikte G.O.Paşa Aile Danışmanlık merkezinde dört boyunca gönüllü olarak çalışmış ve bir çok projede aktif olarak yer almıştır. Projeler “Erken Müdahale”, “Benim Yaşlım Projesi” gibi. Şu an Özel bir klinikte danışanlarını almaya devam etmektedir.

Ergen ve yetişkinlerde Analitik ekolünü benimsemekte ve uygulamakta, Çocuk ve Ergenlerde spesifik problemlerde bilişsel davranışçı terapi (BDT-CBT) tekniğiyle çalışmaktadır. Çocuklara yönelik çalışmalarımda da oyun terapisi’ni aktif olarak çalışmaktadır.

Yetişkinlerle Çalışma Alanlarından bazıları;

Yakın İlişki Sorunları, İletişim Sorunları, Ailevi Sorunlar, Duyguları İfade Etmede Güçlük, Karar Vermede Güçlük, Değersizlik-Yetersizlik Hisleri, Suçluluk ve Utanç Duyguları, Kaygılar, Depresyon, Kayıp ve Yas Süreci, Travma Yaşantıları, Öfke Sorunu, Psikolojik Kökenli Bedensel Rahatsızlıklar, Yeme Bozukluğu , Kimlik Sorunları gibi konuları içermektedir.

 

Çocuk Ve Ergenlerle Çalışma Alanlarından bazıları;

Travma ve Yas Süreciyle Baş etme, Depresyon, Obsesif- Kompülsif Bozukluklar, Somataform Bozukluklar, Öfke Yönetimi, Boşanma ve Çocuk, Tırnak Yeme / Parmak Emme, Kekemelik, Uyku Bozuklukları, Öğrenme Güçlüğü ve Okul Başarısızlığu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Ergenlik Problemleri.

Youtube
Facebook
Whatsapp
Instagram
Twitter
E-posta